Mój autorski kalendarz treści. Instrukcja wykorzystania i szablon do pobrania

W najnowszym materiale video na kanale Business Toolbox pokazuję kalendarz treści, z którego korzystam ja i wielu moich klientów.

Zaprojektowałem go, aby lepiej zarządzać planowaniem, produkcją i promocją treści.

W jednym miejscu przechowujesz wszystkie istotne informacje, które są niezbędne w content marketingu.

Dzięki temu łatwiej jest utrzymać odpowiednie tempo tworzenia treści a jednocześnie kontrolować, czy są one odpowiednio promowane.

Kalendarz treści to narzędzie realizacji strategii, którą w mojej metodyce 5P projektujemy przy pomocy Matrycy Strategii Treści.

W materiale pokazuję różnicę oraz związek Matrycy i kalendarza treści. Na początku działań z kalendarzem treści, polecam wykorzystać jak najprostszą aplikację – np. Excell lub Google Spreadsheet. Ważne jest to, aby kalendarz łatwo było udostępniać ale i zabezpieczyć przed przypadkowymi zmianami czy skasowaniem.

Jeżeli nabierzesz wprawy, możesz przenieść swój kalendarz to bardziej zaawansowanych aplikacji takich jak Trello, Microsoft Planner, Microsoft Lists czy Notion.

Szablon kalendarza treści.

Jeżeli chcesz wypróbować mój kalendarz, pobierz plik Excell z przykładowymi danymi i ustawionym formatowaniem warunkowym. Możesz go dowolnie modyfikować i wykorzystywać komercyjnie, ale nie możesz go sprzedawać.

Pobierz darmowy szablon kalendarza treści z przykładowymi danymi, które prezentowałem w tym video

Dowiedz się więcej o generowaniu leadów z wykorzystaniem treści i inbound marketingu

    Leave Your Comment

    Your email address will not be published.*