Jak zmienić dział marketingu B2B z centrum kosztowego w machinę sprzedażową [EN]

W 39 odcinku podcastu Business Marketer zapraszam do wysłuchania wywiadu z Uwe Siebacherem, międzynarodowym ekspertem marketingu B2B i zarządzania oraz autora wielu książek i specjalistycznych publikacji na temat zarządzania marketingiem.

Z tego podcastu dowiesz się:

  • Jak ocenić działania marketingowe w swojej organizacji
  • Jak zmienia się rola marketingu w organizacjach B2B
  • Jakie kompetencje powinni rozwijać marketerzy, aby ich rola w firmie rosła

Rozmowa prowadzona jest w języku angielskim.

Gość dzisiejszego podcastu, Uwe Siebacher to doświaczony praktyk, manager i konsultant marketingu B2B.
Pracował jako konsultant i manager w wielu firmach B2B, a jego doświadczenie pozwoliło mu na stworzenie kilku wartościowych metod zarządzania marketingiem B2B.

Prowadzi też wydawnictwo profesjonalne i sam jest autorem kilku książek dla managerów marketingu i sprzedaży B2B.

Współpracowałem z Uwe w dwóch projektach wydawniczych:
Książce „B2B Marketing A Guidebook for the Classroom to the Boardroom” oraz książce: „Podstawy Marketingu B2B – B2B Marketing: Jak zmienić dział marketingu B2B z centrum kosztowego w machinę sprzedażową
Uwe jest autorem metody „Marketing Maturity Matrix”, dzięki której można ocenić poziom dojrzałości działań marketingowych w firmie i zaplanować ich rozwój.

Współpracując z Uwe miałem okazję porównać podejście do marketingu B2B wśród polskich polskich i zachodnioeuropejskich. Okazuje się, że mamy bardzo podobne wyzwania.

Uwe dzieli się swoim doświadczeniem z kilku rynków krajowych i podpowiada w jaki sposób zwiększyć rolę marketingu B2B w firmie i wartość jaką ten dział wnosi.

 

Jeżeli chcesz otrzymywać na inofrmacje o nowych podcastach, webinarach, e-bookach i szkoleniach, zasubskrybuj tygodnik BusinessMarketer a dodatkowo otrzymasz unikatowy pakiet wiedzy o marketingu B2B.

Książkę „ABC Marketingu B2B” w formie tekstowej – elektronicznej i papierowej znajdziesz na stronie http://abcmarketingub2b.pl

Dołącz do społeczności słuchaczy podcastu i otrzymuj powiadomienia o nowych odcinkach, webinariach, szkoleniach oraz materiałach edukacyjnych z obszaru marketingu B2B – Link

Zapraszam na stronę http://growconsulting.eu gdzie znajdziesz ofertę naszych usług doradczych, szkoleniowych i wdrożeniowych związanych z markeitngiem B2B

    Leave Your Comment

    Your email address will not be published.*