Łukasz Kosuniak

Praktyk Marketingu B2B

Od prawie 20 lat zajmuję się marketingiem B2B.

Karierę rozpoczynałem w piastując zaszczytne stanowisko Św. Mikołaja w sieci IKEA, a następnie kontynuowałem w Microsoft, gdzie zajmowałem się m.i.n. rozwojem sieci partnerskiej, budowaniem kompetencji sprzedażowych partnerów Microsoft i marketingiem do klienta biznesowego.

W Samsung Electronics tworzyłem od podstaw dział marketingu B2B i wdrażałem pionierskie projekty, np. pierwszy w Polsce samodzielny korporacyjny system marketing automation.

Jestem laureatem międzynarodowej nagrody Effie za najskuteczniejszą kampanię marketingową w kategorii B2B.

Projekt rebrandingu, który prowadziłem dla jednego z klientów B2B został nagrodzony statuetką RedDot Award w kategorii Branding and Design.

Dzielę się wiedzą na wiele sposobów:

  • bloga już znasz
  • Kanał Business Toolbox na YouTube
  • Kursy i szkolenia – Business Marketer Academy
  • Podcast Business Marketer
  • Zajęcia na kierunkach Cyfrowa Transformacja i Executive MBA na Akademii Leona Koźmińskiego oraz okazjonalnie na innych uczelniach
  • Artykuły w prasie branżowej

Jestem autorem książek

Prowadzę działalność doradczą i szkoleniową.

Moja specjalizacja to Strategia Marketingu B2B, Marketing Automation, Generowanie Leadów, Współpraca Marketingu i sprzedaży, Social Selling, Content Marketing.

Jeżeli potrzebujesz wsparcia w tworzeniu strategii marketingu B2B, social sellingu, integracji marketingu i sprzedaży B2B lub w przygowaniu się do wdrożenia systemów marketing automation, napisz do mnie: lukasz.kosuniak@businessmarketer.pl