Office 365 nieznane aplikacje dla marketerów

7 nowych APLIKACJI od MICROSOFT dla MARKETERÓW i HANDLOWCÓW

W tym odcinku poznasz ciekawe, nowe i być może jeszcze mało znane aplikacje dostępne dla użytkownkiów Microsoft 365.

Pokazuję te, które moim zdaniem doskonale sprawdzą się w pracy marketerów i handlowców.

Te aplikacje to:

1.Power Automate – służy do automatyzacji działań i łączenia danych między różnymi środowiskami i aplikacjami. Ta usługa moim zdaniem ma niesamowity potencjał w marketingu, ponieważ pozwala na przyspieszenie pracy nad treściami, lepsze zarządzanie projektami i oszczędza bardzo dużo czasu. Dzięki Power Automate można też łączyć działanie wielu aplikacji i usług, również dostawców zewnętrznych.

2. Microsoft lists – służy to tworzenia interaktywnych list i tabel, z którymi pracować może wiele osób. Listy można automatyzować i jeżeli np. ktoś doda nowy rekord – np. wpis na blogu, inny użytkownik może być o tym powiadomiony, albo możesz uruchomić całą sekwencję działań.

3. Microsoft Bookings – świetna aplikacja do szybkiego umawiania spotkań. Podobna do Callendly, ale lepiej zintegrowana ze srodowiskiem Office. Wysyłasz klientowi link, w którym widzi Twoją dostępność, wybiera wygodny termin rozmowy i obie strony dostają potwierdzenie w kalendarzach. Szybkie i bardzo skuteczne rozwiązanie.

4. Microsoft Forms – profesjonalna aplikacja do tworzenia formularzy i quizów. Możesz skorzystać z szablonów pytań – np NPS, przeglądać wyniki w czasie rzeczywistym a nawet wykorzystywać formularze w trakcie spotkań i webinarów na Teams

5. Planner – świetna aplikacja do zarządzania zadaniami w zespole. Działa podobnie jak Trello w metodyce Kanban, ale jest doskonale zintegrowane z pakietem Microsoft 365. Dzięki temu możesz podłączyć do zadań notatki OneNote, pliki na OneDrive oraz oczywiście zintegrować z Power Automate New

6. Dynamics 365 Marketing. Rozbudowany pakiet marketing automation dla średnich i dużych firm. Zintegrowany z Dynamics CRM, Power Automate i środowiskiem Office. Ma bardzo rozbudowany moduł zarządzania konferencjami i webinarami.

7. ClipChamp – nowy nabytek Microsoft – aplikacja do szybkiego tworzenia materiałów video. Możesz tworzyć video na social media, video prezentacje, materiały promocyjne itd. Dzięki szablonom nie musisz mieć profesjonalnej wiedzy, żeby twoje video świetnie wyglądało.

Obejrzyj video o nowych aplikacjach dla marketerów w pakiecie Office 365

Obejrzyj również ten odcinek na temat wykorzystania Office365 w marketingu:

    Leave Your Comment

    Your email address will not be published.*